Tütün

GRUP MAKİNA tarafından tütün endüstrisinin yaprak tütün, primary, secondary proseslerinde kullanım yerine göre konveyör bantlar dizayn edilmiştir. Bu sektörde genellikle PES ve PO kaplı bantlar kullanılmaktadır. Özellikle tütünün nemli olduğu yerlerde PES bantlar kolay temizlenme ve yapışmama özelliğinden dolayı kullanılmaktadır. Secondary hattında rezibelt bantlarda başarıyla kullanılmaktadır.

Bu bantlar;

  • Düz ve sert dolayısıyla kolay temizlenebilir,
  • FDA’ya uygun,
  • Halojen içermeyen,
  • Uzun bantlarda stabil çalışmayı sağlayan,
  • Düşük uzama özelliğine sahiptirler.

GRUP MAKİNA tarafından sektörde kullanılmak üzere balya taşıma, silo bantları, dozajlama bantları ve metal çek bantları da üretilmektedir. Yaprak tütün ve kıyılmış tütün taşıma hatlarında etek bandı problemini çözmek için çanak konveyör dizayn edilmiş olup, buna uygun bantlar üretilmektedir.

Sigara paketlendikten sonraki taşımalarda modüler bant kullanılmaktadır. yaprak tütündeki eğimli taşımalarda gerek kırığı önlemek gerekse tozun kolay alınmasını sağlamak amacıyla özel yüzey desenleri olan bantlar GRUP MAKİNA’nın ürün yelpazesinde mevcuttur.

Filtre ve paketleme makinelerinde kullanılan özel sırt kaplamalı zaman kayışları,düz kayışlar, V-kayışları GRUP MAKİNA tarafından temin edilmektedir.

 

Tütün Sektörü Konveyör Bantları

Tüm Hakları Saklıdır 2020 Doruk Web Tasarım